اخبار

هایلندر در نمایشگاه ۲۰۲۰ خودرو میامی رونمایی شد

تویوتا هایلندر نسل جدید سه ردیف (صندلی) خود را در نمایشگاه بین المللی جنوب شرقی میامی در تاریخ ۱-۱۰ نوامبر معرفی کرد.

هایلندر ۲۰۲۰ که در نمایشگاه اتوموبیل نیویورک ظاهر شده بود سطح تازه ای از طراحی جسورانه و متمایز که بر پایه ایمنی، راحتی، کیفیت، دوام و حس اعتماد است به نمایش گذاشت.

نمایندگی های تویوتا در زمستان امسال تنها هایلندر بنزینی را عرضه می کنند و پس از پایان سال ۲۰۱۹ و در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ هایلندر هیبریدی را عرضه می‌کنند.

در سه ماهه اول ۲۰۲۰ خودروهای سوپرا و کرولا نیز عرضه خواهند شد.

هایلندر در نمایشگاه ۲۰۲۰ خودرو میامی

دقیقا همانطور که تویوتا راو۴ به عنوان اولین کراس اوور شاسی بلند در ۲۲ سال قبل معرفی و ساخته شده، هایلندر هم در اصل یک شاسی بلند سایز متوسط بود.

زمانی که بیشتر شاسی بلند های سایز متوسط وانت بار(کامیونی) بودند، ساختار هایلندر با سیستم چهار چرخ متحرک (۴WD)
به سرعت تبدیل به بخش تازه ای از خودروهای شاسی بلند شد که راحت و خانوادگی‌تر بود.

بعد از اینکه هایلندر سه ردیف (صندلی) شد نه تنها بدنه آن بسیار بزرگ شد بلکه پرفروش‌ترین مدل در خرده فروشی سال ۲۰۱۶ نیز شد!

نمای خیره کننده و پوشش جدید این وسیله نقلیه به نام معمارجهانی نوین تویوتا (TNGA-K) شناخته می شود.

این شالوده قدرتنمد که با مدل های دیگر تویوتا به اشتراک گذاشته شده است، توانایی، راحتی و حتی ایمنی به نسبت گذشته فراهم می کند.

نسل چهارم هایلندر انتخاب میان V6 قدرتمند یا پیشرانه هیبریدی نسل جدید و ورسیون جدید بنزینی است.

تولید کننده سری بنزینی را ۲۲ MPG (معادل ۱۲ لیتر بنزین در ۱۰۰کیلومتر ) تخمین زده است و سوخت هیبریدی ترکیبی و اقتصادی را معادل ۳۴ MPG ( معادل ۸ لیتر بنزین ذر ۱۰۰ کیلومتر) برآورد کرده است.

سیستم نوین هیبریدی تولید شده تویوتا در هایلندر ۲۰۲۰ از یک موتور چهارسیلندر ۲٫۵ لیتری DOHC با دو موتور الکتریکی تشکیل شده و در سیستمی فشرده ترکیب شده که آن را بسیار کارآمدتر کرده است.

موتور بنزینی هایلندر از دریچه هوشمند زمانبندی متغیر توسط موتور الکتریکی (VVT-iE) روی میله های مکنده و VVT-i روی میله های خروجی بهره می‌برد.

یک سیستم خنک کننده متغیر (پمپ آب الکتریکی، ترموستات الکتریکی) و همچنین یک پمپ روغن کاملا متغیر که باعث بهبودی کارایی موتور شده است.

هایلندر در نمایشگاه ۲۰۲۰ خودرو میامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *